“20 Yaşında Patron Olmak” Kitabım Çıktı

Bir süredir üstünde çalıştığım yeni kitabım geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

“20 Yaşında Patron Olmak”, henüz lisede, üniversitede okuyan veya yeni mezun okuyuculara alternatif bir kariyer yolculuğunda ilham vermek için kaleme alınmış bir eser. Kendi öykümden yola çıkarak bu işin nasıl yapıldığını, nasıl genç yaşta, ne gibi olayları fırsata çevirerek paraya dönüştürebileceğinizi açık yüreklilik ve samimiyetle yazdım. Yetmedi, yirmiye yakın yirmili yaşlarında kendi şirketinin sahibi olmuş ve başarıyı yakalamış genç arkadaşlarımın öykülerini örnek verdim.

Yirmili yaşları bitirmeden ve henüz milyonlarca dolarlık servete ulaşmamış biri olarak bu kitabı yazmaktaki amacım, yukarıda bahsettiğim başarıları sıcağı sıcağına yaşıyorken yaşça ve çağca yakın olduğum gençlere ilham verebilmek, “siz de yapabilirsiniz” diyebilmek. Elbette 60’larını devirmiş, dev holdinglerin başına kurulmuş deneyimli üstatlarımızın paylaşımları da çok değerli. Ancak onların çalıştığı şartlar çok farklıydı. Yedek parça fabrikasını nasıl kurduğunu anlatan biri döneminde aslında başka yedek parça fabrikası yoktu. Ben ve benim jenerasyonumdan birçok arkadaşım ise –reklamcılar bize Y kuşağı demeyi seviyor- her şey varken, birçok şeyi başardık ve bize sunulan kariyer yolu yerine alternatif, girişimcilik yolunu tercih ettik.

Diğer bir amacım ise birkaç yıldır Genç Girişimci ve İşadamı olarak katıldığım onlarca üniversite seminerinde ulaştığım arkadaşların dışında kalan diğer üniversite öğrencilerine de ulaşabilmek. Bugüne kadar ulaştığım kişilere de sunumlardan çok daha fazlasını, kalıcı bir şekilde aktarabilmek.

Basın bülteni ve satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir