Avrupa’nın Değişim Öncüsü Seçilen Türk

100’den fazla ülkede 200binden fazla üyesi bulunan, aynı zamanda Birleşmiş Milletler çözüm ortağı olan, 100 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan dev örgüt JCI (Junior Chamber International) Avrupa yapılanması binlerce üyesi arasından Erdem Genç’i Değişim Öncüsü (Change Maker) olarak ilan etti.

Erdem Genç şirketlere takım çalışması ve motivasyon eğitimleri organize eden M3 Works’te ayrıca sosyal sorumluluk çalışmaları da yapıyor. Büyük şirketlerle gerçekleştirdiği projelerde en sevilen atölyelerinden biri ise Tekerlekli Sandalye Fabrikası. Fabrikadan aldığı tekerlekli sandalye parçalarını şirket çalışanlarına birleştirten Genç, bunları ihtiyaç sırasında bekleyen engellilere iletilmesi üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlıyor. Bu sayede her yıl onlarca engelli kısmen de olsa özgürlüğe kavuşmuş oluyor.

İhtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye edilen atölyelerden oyuncak fabrikalarına, sokaktaki dostlarımız için imal edilen barınaklardan okul çantalarına birçok sosyal sorumluluk atölyesini büyük şirketlerin çalışanlarıyla gerçekleştiren Genç “Düşlerin sınırı yoktur” diyor.

Daha önce aynı örgütün Türkiye Ulusal Yapılanması tarafından Türkiye’nin En Başarılı Genci seçilen genç iş adamı ülkemizde de çeşitli kurumlarca Yılın Girişimcisi seçilmişti.

Yayınlanan orijinal metin ise şöyle:
···
Meet JCI Europe’s #EverydayChangemaker Erdem Genç from JCI Bahçeşehir! Erdem has been specializing on team building activities focusing on #socialresponsibility with his company M3 Works. One of these activities is the Wheelchair Factory, for which the teams have to compete in assembling wheelchair parts from factories and putting them together. The wheelchairs are then being donated to the Spinal Paralytics Association of Turkey, official partner of JCI Bahçeşehir. So far his team has already donated hundreds of wheelchairs. Erdem has been nominated #TOYP and Young Entrepreneur of the Year in Turkey.

JCI Türkiye Hakkında

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ;  ‘ Aktif vatandaşlar için önde gelen küresel ağ olmak. ‘ vizyonuna ulaşmak ve  ‘Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak, toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak.’ misyonunu gerçekleştirmek için 1915 yılında, Amerika’nın St. Louis kentinde kurulan  Junior Chamber International (JCI) organizasyonunun Türkiye organizasyonudur.

18-40 yaş arasındaki genç aktif vatandaşların oluşturduğu kar amacı gütmeyen bu uluslararası sivil toplum kuruluşu bugün, dünya üzerinde 102 yılı, Türkiye’de ise 30 yılı aşmış köklü bir geçmişe sahiptir.

Junior Chamber International (JCI) organizasyonu 2017 yılı itibariyle dünyanın 128 ülkesinde 5.000’den fazla şubesi ve 200.000’e yaklaşan üye sayısı ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ise, 2017 yılı itibariyle Türkiye’nin 15 farklı ilinde, 24 farklı şubesi ve 700’e yakın üyesi ile toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.