Basınodam – Erdem Genç

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Avrupa yapılanması, binlerce üyesi arasından Erdem Genç’i Değişim Öncüsü (Change Maker) olarak ilan etti.

Dünya çapında 100’den fazla ülkede 200 binden fazla üyesi bulunan ve Birleşmiş Milletler çözüm ortağı olan, 100 yıldan fazla bir geçmişe sahip JCI (Junior Chamber International) Avrupa yapılanması, binlerce üyesi arasından Erdem Genç’i Değişim Öncüsü (Change Maker) olarak ilan etti.

Şirketlere takım çalışması ve motivasyon eğitimleri veren ve aynı zamanda M3 Works’te sosyal sorumluluk çalışmaları da yapan Erdem Genç’in dikkat çeken projeleri bulunuyor. Büyük şirketlerle gerçekleştirdiği projelerde en sevilen atölyelerinden biri ise Tekerlekli Sandalye Fabrikası. Fabrikadan aldığı tekerlekli sandalye parçalarını şirket çalışanlarına birleştirten Erdem Genç, bunları ihtiyaç sırasında bekleyen engellilere iletilmesi üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlıyor. Bu sayede her yıl onlarca engelli kısmen de olsa özgürlüğe kavuşmuş oluyor.

İhtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye edilen atölyelerden oyuncak fabrikalarına, sokaktaki dostlarımız için imal edilen barınaklardan okul çantalarına birçok sosyal sorumluluk atölyesini büyük şirketlerin çalışanlarıyla gerçekleştiren Erdem Genç “Düşlerin sınırı yoktur” diyor.

Daha önce aynı örgütün Türkiye Ulusal Yapılanması tarafından Türkiye’nin En Başarılı Genci seçilen genç iş adamı Türkiye’de de çeşitli kurumlar tarafından Yılın Girişimcisi seçilmişti.

Erdem Genç kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümleri mezunu. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik Yüksek Lisans bölümü burslu öğrencisi olan Erdem Genç, Boğaziçi Üniversitesi Etkinlik ve Eğlence Sektörü’nde Pazarlama Yönetimi sertifika programına katıldı, Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamladı.

Yabancı Dil Ağırlıklı lisedeki ve üniversitedeki İngilizce eğitimleri dışında İngiltere’de Londra Oxford House College ve Amerika’da San Francisco EF Dil Okulu kurslarına katıldı.

2015 Yazında Amerika’da New York Üniversitesi‘nde Tisch Sanat Okulu – Oyun Tasarımı (NYU Tisch School Of Arts – Game Design) bölümünde eğitim aldı.

Şirketlere takım çalışması ve motivasyon atölyeleri düzenleyen M3 Works Kurumsal Organizasyon ve Park Kitap Yayıncılık Hizmetleri şirketleri kurucusu. Ayrıca edebiyat, müzik ve fotoğraf gibi uğraşları bulunan Genç’in “20 Yaşında Patron Olmak”, “Debut”, “Küba Ritmi” ve “10 Yaşında Girişimci Olmak” adlarında dört kitabı bulunuyor.

1999-2004 arası Metal Monster dergisi editörlüğü yapmış, 2006-2010 Yılları arasında Üniaktivite‘de Yönetici Ortaklık görevinde bulundu. Campus TV’de program yaptı, Köprüaltı, Şebek, Dream ve Fortune dergilerinde yazdı, Alternatif Süreç gazetesi ve bloglarında halen yazıyor. Soul Shred’le 2003, Karma ile 2009 tarihli olmak üzere vokalist olarak, Varillaz ve Ritmbox Ritim Atölyesi ile 2006′dan beri perküsyon çalıyor. 3. İfsak Genç Fotoğrafçılar Festivali, Modern Face Of Istanbul gibi birçok sergide yer aldı, sırasıyla İzzet Keribar, 3. Kingston & Fotoğraf Dergisi ve 4. Kingston & Fotoğraf Dergisi yarışmalarından ödüllü bir amatör fotoğrafçı. Istanbul Park’ta gerçekleşen Intercity Silver Cup‘ta, TOSFED lisanslı yarış pilotu.

Young Ceo Club Başkanı, JCI Bahçeşehir Yönetim Kurulu üyesi, Harley Davidson Sahipleri Derneği (HOG), TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve YTÜMed üyesi.

Beş yüzün üzerinde şirket, üniversite, lise ve sivil toplum kuruluşunda “Girişimcilik” ve “Takım Çalışması” konulu seminerler veren, etkinlik organizasyonlarında bulunan Erdem Genç’in TÜGİAD, Boğaziçi Üniversitesi, Startup Weekend, JCI, Lions, Peryön, Eduplus gibi çeşitli kurumlardan ödülleri bulunuyor.

World Tourism Forum 2015, 2016 ve 2017’de üç yıl üst üste En İyi Etkinlik Sağlayıcısı (Best Event Supplier) ödülünü M3 Works adına aldı.

2015-2016 döneminde 100’den fazla ülkede şubesi bulunan Uluslararası Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen TOYP (Ten Outstanding Young Person) organizasyonunda İş Dünyası ve Girişimcilik alanında Türkiye’nin En Başarılı Genci ünvanıyla ödüllendirildi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Gençlik Zirvesi‘nde Yılın Genç Girişimcisi Ödülü, bu yıl da Kültür Üniversitesi tarafından Yılın Girişimcisi ödülleriyle onurlandırıldı.

Kaynak: Basınodam