Debut

Güncel ve Sıradışı Gençlik Öyküleri
Çarpıcı ve özgün gençlik öykülerini içeren “Debut”, Erdem Genç’in ilk kitabı. Genç yazarın, yaşamının derinliklerine dair birçok iz barındırdığı kitabında; metroda geçen bir aşk hikayesini, Facebook yoluyla gerçekleşen olağanüstü olayları, ölüm ve cinayetlerin fantastik bir şekilde ti’ye alınışını ya da gelecek senaryolarını görmek mümkün. Yazar, kitabın içine yerleştirdiği birçok nümerik oyun ve sürpriz ile okuyucuların ilgisini her an yüksek seviyede tutmayı amaçlıyor.

Arka Kapak
Genç ve üretken bir kalemin iç dünyasını öykülerini yansıtan, barındıran bu kitap, yeni kuşağın sosyal ve toplumsal alanlardaki algı farklılığını kavramak, tam anlamıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Müzik ve edebiyat ekseninde ürünler veren ve ileriki dönemlerde bu kulvardaki üretimini daha da zenginleştirecek Erdem Genç”in toplu öykülerini kapsar ”Debut”

Neden “Debut”?
Fransızca kökenli “Debut” sözcüğü “öncü, ilk” anlamına geliyor ve ülkemizdeki müzik dergilerinde de sıkça “ilk albüm” anlamında kullanılıyor. Çeşitli müzik dergilerinde yazan ve bir müzik grubu da bulunan yazar, müzik ve edebiyat eksenindeki üretimleri arasında kurduğu bağ ile ilk kitabı için bu ismi tercih etmiş. Zaten “Yeni Başlayanlar İçin Rock Ortamları” öyküsüyle de bu ilişkiyi perçinliyor.

Erdem Genç Hakkında

Erdem Genç

Erdem Genç, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler bölümlerini bitirdi. İlkokulda Çevre, ortaokulda 8-D Postası adlı okul gazetelerinin editörlüğünü ve yazarlığını yaptı. Lise yıllarında yasal izinlerini almayı unutarak çıkardığı Metal Monster adlı rock müzik dergisi yüzünden hakkında dava açıldı. Bu sırada Şebek ve Köprüaltı dergilerinde de yazmaya başladı. Daha sonra izinleri alınan dergi 2004’e kadar devam etti. Sonrasında kapanana kadar Dream Dergi’de yazdı. Şu an bloglarında ve Alternatif Süreç gazetesinde yazmaya devam etmektedir.

Fotoğraflar

Kitabın web sitesine gitmek için tıklayın

ky-logo