Fotoğraf

Erdem Genç, YTÜ Fotoğraf Kulübü ile başlayan fotoğraf macerasında İzzet Keribar, Gökçe Yağmur, Şahin Dirican, Yüksel Altun gibi ünlü fotoğrafçıların yanısıra Landon Nordeman, Vitor Shalom, Natalia Taffarel gibi dünyaca tanınan üstadların atölyelerinde yer alma imkanı bulmuştur. 3. İfsak Genç Fotoğrafçılar Festivali, Modern Face Of Istanbul gibi birçok sergide yeralmış, sırasıyla İzzet Keribar, 3. Kingston & Fotoğraf Dergisi ve 4. Kingston & Fotoğraf Dergisi yarışmalarından ödüllü bir fotoğrafçıdır.

Kasım 2009’da 3. İfsak Genç Fotoğrafçılar Festivali’nde sergisiyle yeralan fotoğrafçının çeşitli fotoğraf yarışmalarında dereceleri bulunmaktadır. Mart’09’da London Nordeman ile birlikte başlatılan Modern Face Of Istanbul (İstanbul’un Modern Yüzü) adlı karma sergi fotoğrafları Taksim Sanat Galerisi’nde, bir diğer karma  sergi fotoğrafları da aynı tarihlerde Lotus Sanat’ta gerçekleşmiştir. Genç’in yer aldığı “Şiirler, Öyküler” adlı karma sergi ise 2011’de Taksim Metro Sergi Salonu’nda, Şubat 2012’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenmiştir.

Workshot Profesyonel Fotoğraf Atölyeleri’nin koordinatörlüğünü yürüten Genç’in ayrıca kapak fotoğrafını kendisinin çektiği ‘Debut’ adında bir de öykü kitabı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir