Gün 21: İyi Fotoğraf Artık Zor Değil (CorapDeposu.net)

Bugün Lotus Sanat‘ta (M3 Works Taksim Stüdyosu) fotoğraf derslerimiz vardı. Sevgili hocamız Şahin Dirican önderliğinde Metin Ekinci ve ben de yardımcı eğitmenlerdik. Fotoğrafa yeni başlayanlara yönelik olan bu eğitimlere talep oldukça yoğundu. Fazladan 5 kişinin rezervasyonu daha vardı. Neyseki erken kalkıp gelemeyenler vardı da salona rahat rahat sığdık (Bu taş GrupGuru yaratıcılarından Sarp Erdağ’a :).

Şahin Hoca’nın eğitmenlikteki ustalığı su götürmez bir gerçek zaten. Metin’in dersini de ilk defa izlemiş oldum. Gerçekten konusuna çok hakim ve başarılı. Kendisine bu düşüncelerimi ilettiğimde öğretmenlik lisesi mezunu olduğunu öğrendim. Benzer eğitimler tekrarlanacak. Takip edebilirsiniz sitesinden.

Yeni dijital fotoğraf makineleri çekimlerde gerçekten büyük kolaylıklar sağlıyor. En basiti, eskiden film masrafları sebebiyle dilediğimizce fotoğraf çekemezdik. Şimdiyse istediğimiz kadar çekip anında görerek rahat rahat çalışabiliyoruz. Eskiden her filmin ASA (ISO) değerlerine dikkat ederek alırdık ve makara bitmeden ISO’sunu değiştiremezdik. Şimdi çok geniş aralıklarda (50’lerden 3200’lere, hatta yeni makinelerde daha fazlasına kadar) çalışabiliyoruz. Otomatik modlar ise amatörlerin işini çok çok kolaylaştırıyor. Bu makinelerle birlikte iyi bir yerden bir de eğitim aldığınızda iyi fotoğraf çekmek, artık o kadar da zor değil.

Bugünkü tişörtüm tüm katılımcıların dikkatini çekti. Ben de projeyi anlatma fırsatı buldum. Böylece neden Çorap Deposu tişörtü giydiğim anlaşılmış oldu. Bu arada kısa, spor çorabı severim; sponsorumuza duyurulur 🙂

Yukarıda değinmişken GrupGuru‘dan da bahsedeyim. GrupGuru Sarp Erdağ ve Sarp Centel‘in kurduğu (yahu arkadaşlar şuna The Sarp Company gibi bir ad koysanız ya :)), günlük fırsat sitelerinin tümünü tek siteden takip etmenizi sağlayan bir site. Dilerseniz günlük mail de atıyorlar. Tüm fırsatları böylece tek elden takip etmenizi sağlıyor. Bence buna günlük ürün sitelerini takip etmeyi de ekleseler süper olur. Ama ürün takip sitelerinin henüz affilite programları olmadığı için tercih etmiyorlar sanırım.

Çorap Deposu Hakkında:
Çorap sektöründe uzun yıllardan beri üretim ve ihracat yapan firmamız başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen çorap üreticilerinin en beğenilen ürünlerini ve ihraç fazlası  çoraplarını en uygun yollarla toptan ve perakendecilere ulaştırmayı amaçlayan corapdeposu.net sizlere geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi sunmaktadır.
http://corapdeposu.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir