Gün 56: The Last Buluştrender (Geliştrend)

Günboyu fuarda olduğum için ancak 6’dan sonra gidebildim Buluştrend’e. Bu yüzden milletin hızla (evet yavaş yavaş değil hızla!) dağıldığı bir vakitte gelmiş oldum. Başlık da Son Havabükücü (Avatar: The Last Airbender) ve Buluştrend müdavimlerine verilen “Buluştrender” isminden geliyor.

“Zaman, paradan değerlidir.” sözünden hareketle (birazdan bahsedeceğim) birçok şeye yetişmek üzere program yapıyorum; ama bazen olmayınca olmuyor. Lütfi Kırdar’daki programımız ancak 18:15’te bitti ve hiç Nişantaşı, Mecidiyeköy arasındaki eşsiz trafiğe takılmadan Buluştrend etkinliğine katılmak üzere motorla yola çıktım. Astoria Otopark’tan doğrudan 1’nci kata asansörle çıktığımda Cafe Nero karşımdaydı…

Hemen önündeki yürüyen merdivenlerden de kalabalık akın akın iniyordu aşağıya. “Aaa şunu tanıyorum… Aaa bu da gelmiş dur yetişeyim” demeye kalmadan hareket etti güruh. Neyseki Berkan ve fotoğrafçı dostu Sarper (aka ‘ruhsuzsarper’) beni beklemekteydi. Son kalan birkaç kişiyle daha selamlaşıp nasıl gittiğini sordum.

Yine epey kalabalıkmış, yeni insanlarla tanışılmış, projeler konuşulmuş. Evsahibi Ömer Ekinci erken gitmiş (bu sebeple bana kızma hakkınız da yokolmakta sayın reklamveren :)).

Bu arada Ömer Ekinci, ilgili olduğu tüm şirketlerin reklamını projeye vermiş ve birçok arkadaşını da bu yolda yönlendirmiş bir dostum. Bir gün ormanı oluşturabilirsek, birçok ağaç onun sayesinde yeşermiş olacak. Tekrar teşekkürler…

Büyük mütevazilikle Buluştrend’in “Likemind taklidi” olduğunu söyleyen Ömer Ekinci, Geliştrend “Girişimcinin El Kitabı” sloganlı blogunun da etkisiyle, bu yoldaki arkadaşları bir araya topluyor ve gayet başarılı bir etkinliğe imza atıyor. Bakınız kendileri nasıl tarif ediyor:

“Buluştrend, Girişimcinin el kitabı Geliştrend.com’un buluşma ve sosyalleşme organizasyonudur. Girişimciler için farklı konularda kısa ve hap yazılar yazan usta ve uzman yazarları, okuyucularıyla, girişimci adaylarını başarılı girişimcilerle buluşturmayı amaçlayan bir buluşma organizasyonu. Her ayın 2. Cumartesi günü saat 15.00’de Astoria Caffe Nero’da gerçekleşen Buluştrend’de kürsü, konuşmacı, gündem yok.”

*

Arkadaşlarla vedalaştıktan sonra hazır gelmişken Wall Street: Money Never Sleeps (Borsa: Para Asla Uyumaz) filmini izleyeyim dedim. İlk film çok ilham vericiydi (1987 yapımı). Bu filmde geçtiğimiz (?!) küresel kriz konu alınıyor ve ekonomi konusunda çok da ilham verici olmadığını söyleyebilirim. En önemli mesajı “dünyadaki en önemli şeyin zaman olduğu”ydu. Borsa ilginizi çeken bir konu değilse sıkılabilirsiniz. Bakalım üçüncü film gelecek mi?

Geliştrend Hakkında:
Geliştrend.com, genç girişimci, yönetici ve patronlara yönelik bir hap-blogdur! 10 ana kategoride 10 değerli uzman yazar tarafından girilen ve hepsi hap niteliğinde, yani hemen uygula-hemen sonuç al  mantığında yazılan yazılardan oluşur. Genç bir girişimciye, işini geliştirirken  ihtiyaç duyacağı küçük ipuçlarını verir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir