Gün 61: Avrasya Maratonu’nda Yüzlerce Kitap Okunacak

Düşüntaşın Derneği Beşiktaş Ofisi’ndeki Yönetim Kurulu toplantısına katıldığımda, yedi farklı projelerinden bahsettiler. Bunların bir çoğu heyecan verici. En yakındakinden bahsedeyim: Boğaziçi Köprüsü’nün orta yerinde yüzlerce insan kitap okuyacak!

Kitap Okuma Günleri, Düşünme Taşınma Günleri, Kariyer Atölyesi, Kitap Kumbarası, Okumayan Kalmasın Turnesi, Kitap Okuma Sempozyumu… Bunlar bu derneğin yıllık planlarının bir kısmı. Ayrıntılarıyla anlattılar elbette, ama mutlaka detayları yeri ve zamanı geldiğinde kendileri paylaşacaktır. Bu yüzden daha fazla bilgi vermeyeyim.

Köprüde yapacakları çalışmaya gelince: Geçtiğimiz sene yaptıkları gibi onlarca gönüllü ile birlikte köprünün ortasına geldiklerinde kitap okuyacaklar; okumak isteyenlere de kitap dağıtacaklar. Böylelikle ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğüne ve artırmak için yaptıkları çabalara dikkat çekecekler. Takdire şayan.

* * *

Toplantı sonrası Ozzy Osbourne konserindeydim. Ozzy canlı izlemek istediğim kalan iki grup/sanatçıdan biriydi. Tina Turner’ın erkeği misali ‘kaçık moruk’ klasikleriyle hepimizin yüreğini hoplattı, coşturdu. Çok yaşa sen Ozzy baba 🙂 Ah bir de Bruce Dickenson’lı Iron Maiden nasip olsa…

Düşün Taşın Derneği Hakkında:

Üniversiteli gençler tarafından kurulan, Türkiye’deki kitap okuma oranını“ %1 oranında arttırmak” için olağanüstü çabalar sarf eden ve kurulduğu günden bugüne kadar 16.500 kişinin katıldığı 39 Kitap Okuma Günleri organizasyonu yapan sıra dışı bir dernek.

T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde gerçekleştirmekte oldukları OKUMAYAN KALMASIN isimli sosyal girişimleri ile 2014 yılına kadar devam ettirecekleri projeleri hakkında bilgi sahibi olmak için http://www.dusuntasin.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir