Gün 8: ?stanbul’dan Kopmadan Tatil Keyfi

Ne menem bir şey şu uyuşturucu!

Adana’da yaşanan bir olay ‘Bu hayata neler olmuyor ki’ dedirten cinsten. Olay, Seyhan ilçesine bağlı bir hastanede daha doğrusu hastanenin yemekhanesinde meydana geliyor. Yemekhanede aşçılık yapan Rıfat K. adlı şahıs markete olan borcu için kara kara düşünürken son dakikada şeytana uyuyor. Markete olan borcunu ödeyebilmek için, çalıştığı hastanenin yemekhanesinden pirinç, zeytin, peynir, yağ ve şeker gibi malzemeleri çöp poşetlerine koyarak hastanenin dışındaki çöpün yanına koydu. Arkadaşına da haber verdi. O da kamyonla gelerek çöpten atık topluyormuş gibi, malzemeleri alma girişiminde bulundu. Bu esnada güvenlik görevlisinin sorularına muhatap oldu. ‘Kağıt topluyorum’ dedi. Özel güvenlik görevlisi şüphelenerek kontrol ettiğinde çöp poşeti içinde hiç açılmamış peynir, zeytin, şeker, yağ kutuları olduğunu gördü. Bunun üzerine hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen ekip yaptığı çalışmada, çalıntı malları aşçı Rıfat K.’nin market sahibi Özkan Y.’ye (34) borcu karşılığı vermek istediğini öğrendi. Bunun üzerine olaya karışan 3 şahıs da gözaltına alındı.
Son dakika spor haberleri arasında yer aldı Hayati Telgeren’in vefat haberi. Telgeren, spor basının duayen isimlerindendi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesiydi. Haber, Hayati Telgeren’in cenazesinin Şişli Camii’nden kaldırılacağını da duyuruyordu. Defin ise Feriköy Mezarlığı’nda gerçekleştirilecekti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) resmi internet sitesinden Hayati Telgeren için bir başsağlığı mesajı yayımladı: Şöyle deniliyordu : “TSYD üyesi Hayati Telgeren’in hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş buluyoruz. Merhum Hayati Telgeren’e Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz”
Ne menem bir şeydi şu uyuşturucu! Menem bir şeydi çünkü son güncel haberler arasında uyuşturucu alacak parası bulamayanların davranış kalıbına örnek olacak bir olay yaşanıyordu. Adana’da kimsesi olmadığı için sokaklarda yatan ve uyuşturucu bağımlısı olan bir kişi, eroin alabilmek için hastane önünden bisiklet çalıyordu. Kimsesi olmayan bir çocuk düşünün sokaklarda yatıyor. Bildiğin bağımlı! Adı Gökhan. Eroin krizine giriyor Gökhan. Krize girince hastanenin acil servisine gidip burada hastaneye gelen bir kişinin bahçede bıraktığı bisikleti alıp kaçıyor. Bisikleti satıp eroini temin ediyor. Bisikletin sahibi polise başvuruyor Gökhan yakalanıyor. Sorgulanıyor, adli tıpa gönderiliyor. Ayakta durmakta bile zorlanıyor. Ağzından şu cümle çıkıyor:”Uyuşturucu bağımlısıyım bu nedenle hırsızlık yapıyorum…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir