Haberhane – Erdem Genç

Genç girişimci Erdem Genç’e JCI’dan büyük onur
Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Avrupa yapılanması, binlerce üyesi arasından Erdem Genç’i Değişim Öncüsü (Change Maker) olarak ilan etti.
Dünya çapında 100’den fazla ülkede 200 binden fazla üyesi bulunan ve Birleşmiş Milletler çözüm ortağı olan, 100 yıldan fazla bir geçmişe sahip JCI (Junior Chamber International) Avrupa yapılanması, binlerce üyesi arasından Erdem Genç’i Değişim Öncüsü (Change Maker) olarak ilan etti.
Şirketlere takım çalışması ve motivasyon eğitimleri veren ve aynı zamanda M3 Works’te sosyal sorumluluk çalışmaları da yapan Erdem Genç’in dikkat çeken projeleri bulunuyor. Büyük şirketlerle gerçekleştirdiği projelerde en sevilen atölyelerinden biri ise Tekerlekli Sandalye Fabrikası.
Fabrikadan aldığı tekerlekli sandalye parçalarını şirket çalışanlarına birleştirten Erdem Genç, bunları ihtiyaç sırasında bekleyen engellilere iletilmesi üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlıyor. Bu sayede her yıl onlarca engelli kısmen de olsa özgürlüğe kavuşmuş oluyor.
İhtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye edilen atölyelerden oyuncak fabrikalarına, sokaktaki dostlarımız için imal edilen barınaklardan okul çantalarına birçok sosyal sorumluluk atölyesini büyük şirketlerin çalışanlarıyla gerçekleştiren Erdem Genç “Düşlerin sınırı yoktur” diyor. Daha önce aynı örgütün Türkiye Ulusal Yapılanması tarafından Türkiye’nin En Başarılı Genci seçilen genç iş adamı Türkiye’de de çeşitli kurumlar tarafından Yılın Girişimcisi seçilmişti.

Kaynak: Haberhane