“Sizi Öğrenci Sandık”

6 Mart 2012’de Kadir Has Üniversitesi‘nde, 7 Mart 2012’de de Malatya Üniversitesi‘nde iki seminer gerçekleştirdim. İki grup da keyifliydi.

Kadir Has Üniversitesi’ne trafiğe takılmayayım diye motorsikletle gitmiştim. Bu yüzden üstümde ceket değil deri mont vardı. Biraz da “öğrencilere daha yakın olayım” diye düşünüyordum. Şu “takım elbiseli konuşmacı” algısını kırmalıydı.

İşe yaradı: Öğrenci otoparkına kimlik sorulmadan girdim 🙂 İçeri girerken de kimlik sormadılar. Salonda LabX‘ten Fuat Sami ve İGİAD Genel Sekreteri Fatih Uysan konuşma yapmaktaydı. Başımla selam verip en öne oturup beklemeye başladım. Fuat’lar bitirince yanlarına gidip konuşmaya başladım. Size bir tüyo Bir Fikrin Mi Var? yarışması yeni dönemde, yeni bir kanalda bomba gibi geliyor.

“Acaba ne zaman anons edileceğim?” diye düşünürken sunucunun dışarıya baktığını, dışarıda da sağa sola bakınan kulüp üyeleri olduğunu gördüm. Sunucuya beni ne zaman anons edeceklerini sordum. “Aaa Erdem Bey siz miydiniz? Biz sizi öğrenci sandık” dediler 🙂

Malatya İnönü Üniversitesi’nde de konuşmam öncesi kuliste sıramı bekliyordum. Bir öğrenci içeri girerek oturduğum sandalyeyi almak istedi. “Konuşmacılar için” dedi. Cevapladım: “İyi de konuşmacı benim!” 🙂

Sanırım yavaş yavaş takım elbise algısını kıracağım. Saçlarımı kestirmem de bir anda tanınmamı geciktiriyor gibi. Ama artık güç kılıkta kıyafette, kürkte değil güç akıl ve erdemlerle yoğrulmuş bilgide. Herkes bunu zamanla anlayacak.

Not: Bu arada iki seminerde de sağolsun Kadir Has Üniversitesi İşletme Topluluğu ve Malatya İnönü Üniversitesi Üniversite Sanayi İş Birliği Topluluğu güzel plaketler ve hediyelerle bizi uğurladılar. İşletme Topluluğu bugüne kadar aldığım en kaliteli plaketi yaptırmıştı. Ayrıca kalem, kupa, dergi gibi özel materyallerinden verdiler.

Üniversite Sanayi İş Birliği Topluluğu ise plaketin yanısıra bir şahane kayısı seti tabağı verdi ki dillere destan. Hala yiyorum 🙂 Teşekkürler arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir