Adana Haber Ajansı – Erdem Genç

adanahaber-genc

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyken üniversitenin Rock Kulübü Başkanı seçilerek kampüs alanında konser organize etmeye başlayan Erdem Genç, daha sonra 20 yaşında kendi şirketini kurdu.

Zihinlerdeki patron imajını yıkarak 20 yaşında kendi şirketini kuran, cirosunu milyon dolara yükseltirken dünya turuna çıkma hayalini ertelemeyen 33 yaşındaki Erdem Genç, ilham veren başarı hikayesini Yaşar Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı. Üç yıl önce kaleme aldığı ’20 Yaşında Patron Olmak’ kitabıyla genç girişimcilere yol gösteren Erdem Genç, “İyi bir iş fikri bulduğunuzda bunu uygulamaktan çekinmeyin. Üstelik bu işi severek geliştirirseniz başarı illa ki gelecektir. Ve unutmayın ki her şey para değildir, her şey zaman ve mutluluktur” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyken üniversitenin Rock Kulübü Başkanı seçilerek kampüs alanında konser organize etmeye başlayan Erdem Genç, daha sonra 20 yaşında kendi şirketini kurdu. Yıllar içerisinde cirosunu milyon dolara yükselten ve şuan 33 yaşında olan Genç, kısa sürede tanınmış bir iş adamı haline geldi. Genç iş adamı bir de ’20 Yaşında Patron Olmak’ isimli kitap yayımlayarak yıllar içerisinde edindiği tecrübeleri girişimcilerle paylaştı. Çalışanlarına karşı son derece sıcak davranan ve zihinlerdeki patron imajını yıkan Genç, Yaşar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek başarı öyküsünü anlattı.

İLK ORGANİZASYONDA BAŞARISIZ OLDU, YILMADI
Yaşadıklarını anlatan Erdem Genç, “Rock müzik yapan bir müzik grubunun üyesi olarak başarılı konserlere imza atmanın yanı sıra başarılı müzik organizasyonları da düzenlemeye başlamıştım. Bu işten para kazanıp üstelik büyük keyif almaya başlayınca işi profesyonel kılmak adına da M3 ismini verdiğim bir organizasyon şirketi kurdum. Ahmet Sun gibi büyük organizatörlerle tanışma fırsatı yakalayarak işin inceliklerini öğrenmeye çalıştım. Ancak kampüs dışındaki ilk büyük organizasyon işimde büyük bir başarısızlık yaşadım. Hayko Cepkin, Duman, Erkin Koray gibi ünlü rock sanatçılarının sahne alacağı konsere 20 bin seyirci beklerken yoğun yağmur yağışı nedeniyle 2 bin kişi zor geldi. Bütün birikimime el konuldu ve üstelik inanılmaz borçlandım” dedi.

İŞİ, İŞ DÜNYASINI EĞLENDİRMEK
Başarının sırrını gençlerle paylaşan kurumsal aktivite organizasyon şirketi M3 Works’ün kurucusu Erdem Genç, şöyle konuştu: “Borçlarımı ödeyebilmek için bir süre internetten ürün satışı, web tasarımı gibi alternatif işlerle uğraştım; ancak yaşadığım kötü tecrübeye rağmen sevdiğim ve büyük keyif duyduğum işi yapmaktan asla vazgeçmedim. Sevdiğiniz bir işe sahipseniz başarılı olmamanız imkansız. 20 yaşımda kurduğum M3 Works’le daha sonra pek çok başarılı organizasyon gerçekleştirdim. Böylece hem borçlarımı ödedim hem de ciromu milyon dolara yükseltmeyi başardım. Yani bana sunulan kariyer yolu yerine girişimcilik yolunu tercih ettim. M3 Works, 2015’te tüm dünyadan turizm liderlerinin katıldığı World Tourism Forum’da Best Event Supplier’de en iyi etkinlik sağlayıcı ödülünün sahibi oldu. İyi bir iş fikri bulduğunuzda bunu uygulamaktan çekinmeyin. Üstelik bu işi severek geliştirirseniz başarı illa ki gelecektir.”