Müzik

Ritmbox

M3 Works şirketinize perküsyon eğitiminin, grubunuzla vereceğiniz konserin, ritmin, arkadaşlığın, birlikte çalışmanın, eğlencenin bir arada olduğu interaktif bir proje sunmaktadır. Ritmbox İnteraktif Ritm Projesi, M3 Works’ün tescilli enstrüman markasıdır ve M3 Works tarafından yapılan tüm ritm atölyesi çalışmalarında bu marka enstrümanlar kullanılmaktadır. Şirketimiz hakkında ayrıntılı bilgi ve diğer takım çalışması çalışmalarımız için tıklayınız.

Size özel projelendirdiğimiz takım çalışması yoluyla motivasyon eğitimlerinde şirketinizde takım ruhu oluşturma uygulamaları geliştirebildiğimiz gibi şirketinizin değerleri ve katılımcılara vermek istediğiniz mesajlar da etkili ve eğlenceli bir şekilde iletilebilmektedir.

Soul Shred

Grup Hakkında:

2002 Yılının Haziran ayının sonlarında kurulan Soul Shred, başta bir proje grubu olarak kuruldu. Hellblazer’ın aslen Çanakkaleli ama İstanbul’da yaşayan elemanları Erdem ve Fehmi ile zaten Çanakkaleli bir grup olan Exterminate’ten Kemal ve Kerem tarafından heavy metal tarihinin güçlü gruplarının parçalarını cover yapmak için kurulan gruba gitarist Yıldırım’ın da gelmesiyle ilk kadro oluştu.

Grup elemanları geçmişteki birikimlerini de değerlendirerek çok kısa sürede repertuar oluşturup 29 Haziran’da Laylaylom Concert Hall’da ilk konserlerini verdiler. Oldukça olumlu tepkiler alınan bu konserin ardından elemanlar Çanakkale-İstanbul arası mekik dokuyarak beste çalışmalarına başladı.

Önceki gruplarından deneyimli olan elemanlar parça oluşturmakta pek zorlanmadı ve Temmuz sonunda İstanbul Studio Minotaur’da kayda girdiler. İki haftaya yakın süren kayıtlar boyunca tüm aletler akustik çalındı ve Ağustos başında üç parçalık kayıt tamamlandı.

Maddi nedenlerden dolayı geciken kapak ve dağıtım çalışmaları 2003 başına yetiştirildi ve Soul Shred’in ilk kaydı “Dreams Have No Limits” promo cd olarak yerli basına gönderilmeye başladı.

2003 Yazında Kerem ve Fehmi gruptan ayrıldı. Davula Cihan, bass gitara ise Mete geçti. 2003 Sonunda piyano ve klavyede Uğurun gruba katılmasıyla kadro tamamlanmış oldu.

Soul Shred’in müziğine, tür olarak isim vermek gerekirse power etkilenimli heavy metal diyebiliriz. Kayıtta Iron Maiden, Running Wild, Judas Priest gibi büyük grupların etkisi hissedilmekte; ancak grubun kendine has soundu da kendini belli etmekte. Ayrıca parçaların değişik bölümlerinde elemanların diğer gruplarından etkiler de dikkat çekiyor.

Grup elemanları önceki gruplarıyla defalarca konser verdiklerinden sahne deneyimleri bulunuyor. Bu konserlerden bazı video kayıtlarını ve resimleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Erdem, Soul Shred’in önümüzdeki aylarda yapacağı EP kaydı öncesinde Pentagram grubundan Murat İlkan’dan şan dersleri ve başka bir öğretmenden solfej ve piyano dersleri almayı sürdürüyor ve diğer elemanlar da hem kişisel çalışmalarını sürdürüyor, hem de yetenekli müzisyenlerden özel dersler alarak kendilerini gelişmeye devam ediyor. Uğur ise Ankara Devlet Konservatuarı ve Pera Güzel Sanatlar eğitimli. Ayrıca London Colloge Müzik Bölümünden de sertefikası bulunuyor. EP kaydında iki ve daha fazla gitar, lead&back vokaller, bass ve davul dışında piyano ve klavye partisyonları da yeralacak.

Karma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir