Erdem Genç, Kariyer.net Dergisi’ndeydi

20160209_135234 20160209_135616

Türkiye’nin iş dünyasını en çok eğlendiren şirketi

BUGÜNE KADAR 300’DEN FAZLA FİRMADA 1000’DEN FAZLA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİREREK, YÜZLERCE PROFESYONELİN MOTİVASYONUNA KATKI SAĞLAYAN M3 WORKS, YOĞUN ÇALIŞAN İŞ DÜNYASI PROFESYONELLERİNE HEM KÜÇÜK MOLALAR VERDİREREK KEYİFLİ ANLAR YAŞATIYOR HEM DE DENEYİMSEL ÖĞRENİMDEN YARARLANARAK VERİMİ ARTIRIYOR.

Genel Koordinatörü Erdem Genç, ülkemizin en önemli aktivite ajanslarından biri olarak verdikleri hizmetlerin ayrıntılarını ve yarattığı farkı anlatıyor.

Öncelikle bize kısaca M3 Works’ten ve kurum olarak sağladığınız farklılıklardan söz eder misiniz?

M3 Works, Türkiye’nin iş dünyasını en çok eğlendiren şirketi. Bugüne kadar 300’den fazla firmada 1000’den fazla etkinlik gerçekleştirerek yüz binlerce profesyonelin motivasyon artırımına katkı sağladık. 2005’ten beri çıktığımız bu yolda 50’den farklı atölyemizle ülkemizin önemli aktivite ajanslarından biriyiz.

Yurtdışında birçok kurumsal şirket, ekiplerinin gelişmesi adına takım çalışması eğitimlerinin gerekliliğinin farkında ve bu tarz eğitimler alıyor. Amacımız, Türkiye’deki KOBİ’ler dahil olmak üzere tüm şirketlerin bu tarz çalışmaların önemine vakıf olmalarına ve eğitimlerimizdeki deneyimsel öğretim (experimental learning) çalışmalarından faydalanarak İnsan Kaynaklarındaki verimi en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak…

Çalışmalarınızdan ne tür geri dönüşler alıyorsunuz?

Geri dönüşlerimiz harika. Şöyle düşünün; iş dünyasında profesyoneller sürekli yoğun bir tempoda çalışıyorlar ve açıkçası çoğunun hobilerine, özel ilgi alanlarına ayıracak vakti yok veya oldukça kısıtlı bir zaman ayırabiliyorlar. İş yaşamında onlara küçük molalar verdirerek, ama iş yaşamından da koparmayıp; aksine sanat ve iş dünyasının ortak paydalarını göstererek katma değer ve birlikte kaliteli zaman geçirme olanağı yaratıyoruz. Bunun elbette getirileri büyük oluyor. Yaptığımız işe o kadar güveniyor ve o kadar olumlu geri dönüş alıyoruz ki, şirketler tarafından izin verildikçe tüm çalışmalarımızın fotoğraf ve videolarını açıklamalarıyla web sitemizde yayınlıyoruz.

Hangi alanlarda, ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Firmalara kurumsal aktiviteler, sosyal kulüpler ve bunlara ilişkin gerekli tüm destekleri sunuyoruz. Aktivite alanlarımızı “müzik atölyeleri”, “görsel atölyeler”, “outdoor aktiviteler” ve “sıra dışı atölyeler” olarak gruplandırmak mümkün. Tabii bu aktiviteler içinde mozaik tablodan tshirt atölyesine, define avından ajan yetiştirme eğitimlerine kadar onlarca atölye var.

Aktivitelerinizle ilgili de bilgi verir misiniz?

Yaptığımız işler tamamıyla yeni ve heyecan verici! Şöyle düşünelim; Eğlenmek için konserlere, tiyatrolara, sergilere gidiyoruz. Ama hep izleyeniz. Bizim projelerimizde ise perküsyon çalan, tuale boya akıtan, şarkı söyleyen, sahnede olan sizsiniz! Bu durumda bu işten keyif almamanız mümkün mü? Hem de buna aylar süren çalışmalar sonunda değil, on beş dakika sonra ulaşabiliyorken…