Haberler.com – Erdem Genç

Gençler En Eğlenceli Girişimcilik Festivali Starsup’19’Da Buluştu

Yıldız Teknopark ile Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü iş birliğinde düzenlenen StarsUp’19, 2-3 Mayıs’ta gerçekleşti.

Türkiye’nin en eğlenceli girişimcilik festivali mottosuyla düzenlenen etkinliğe, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.Türkiye’nin en eğlenceli girişimcilik festivali StarsUp’19, 2-3 Mayıs tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Ortabahçe’de gerçekleşti.

Etkinlik, kariyer fırsatları ve eğlenceyi bir araya getiren farklı konseptiyle, onlarca startup’ı ve girişimci ruhlu öğrenciyi buluşturdu. StarsUp’19’da sahne alan tecrübeli girişimciler ise gençlerle deneyimlerini paylaştı.

2 günde 20’den fazla konuşmacının yer aldığı StarsUp’19’da Hepsiburada Satış Müdürü Ziya Kızıltan, M3 Works kurucusu Erdem Genç, Colendi COO’su Mihriban Ersin gibi birçok önemli iş insanı gençlerle buluştu. Sabah sporu ile başlayan etkinlikte başarı öyküleri, girişimcilik ve e-ticaret konuları tartışıldı.

Sigorta, eğitim, oyun, içecek, gıda gibi pek çok farklı alanda şirketin sponsor olup stant açtığı etkinlikte öğrenciler hem şirketleri tanıma hem de fikir alışverişi yapma imkanı buldu.

Kariyer basamaklarını tırmanmaya hazırlanırken eğlenmek de isteyen üniversitelilerin özlemini duydukları festival ortamını dev bahçede yaşamalarını sağlayan StarsUp’19’da gençler hem eğlendi hem de networklerini geliştirdi.