Dünyanın En Akıllı Adamı Beni İzledi

Hani şu seminerlerde beni öğrenci sanmaları durumu vardı ya (Sizi Öğrenci Sandık), bazen ters tepebiliyor. 13 Mart’ta İTÜ Maçka Kampüsü‘nde, İTÜ Yatırım Kulübü’nün düzenlediği seminere girişte görevli kız adımı sordu. “Afişte yazıyor” dedim, dönüp baktığında “aaa pardon hocam” diyerek içeri buyur etti 🙂 Buraya kadar herşey keyifli ama meğer o kayıt her seminer sonunda verdiğimiz pırlanta çekilişi kaydıymış. Gitti gül gibi pırlanta 🙂 İlgileri için kulüp başkanı Metin İlhan ve diğer üyelere teşekkür ederim.

17 Mart’ta ise keyifli bir uçak yolculuğu sonrası otobüsle Trabzon‘dan Gümüşhane‘ye geçtik Emrah Altuntecim ve Emre Urfalı ile. Emrah ile Facebook, Twitter gibi sosyal mecralardan sürekli paslaşıyorduk ama hiç yüzyüze tanışmamıştık. Yol ve seminer boyunca keyifli sohbetlerimiz oldu. Son kitabı Aşka Yolculuk‘u eşiyle birlikte yazmışlar ve İstanbul’dan Konya Mevlana Türbesi’ne 49 günde yürüyerek yaptıkları yaptıkları yolculuğu anlatıyorlar.

Kitabı severek okudum. Yolculuğun manevi boyutu yanısıra, sık yolculuk yapan, yürüyerek olmasa da benzer deneyimleri motorsikletle planlayan bendenize ilham veren birçok kısmı da oldu. Sık yolculuk edenlere tavsiye ederim.

Gümüşhane Üniversitesi‘nde Emrah Altuntecim‘in interaktif seminerini dinlerken sürekli not almam gözünden kaçmadı ve sahneden dile getirdi. Bir şeyleri dinlerken her ne kadar aklımızda kaldığını düşünüyor olsak da not almak bambaşka bir şey. Değerli, unutmamam gereken herşeyi ya bir not defterine, ya da telefonuma kaydederim. Dönüp dolaşıp baktığınızda hafızanızın unutmadığını bu notlar aracılığıyla görüyorsunuz. Vehbi Koç da ne olursa olsun yanında mutlaka not defteri ve kalem taşır, herkese de bunu öğütlermiş.

Aşk Yolunda Adım Adım from Timaş Yayın Grubu on Vimeo.

Organizasyonu tek başına kotaran hemşehrim Sabri Bul‘u da tebrik ediyorum. Çanakkale’den Gümüşhane’ye gelip burada fark yaratan bu genç arkadaşımın ismini muhtemelen sıkça duymaya devam edeceğiz.

Peksimetleri ve çeşitli tatlıları stoklayıp Erzurum’a uğurlandım Emrah ve Emre tarafından. İner inmez Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden arkadaşlar karşıladı beni. Çok iyi ağırladılar sağolsunlar.

Sabah Dünyanın En Akıllı Adamı olarak nam salmış Erdal Demirkıran‘la birlikte yemeğe götürüldük. Emre beni uyarmıştı sivri dilli dosdoğru bir adamdır diye. Valla ne dese az söylemiş, hakikaten bu adam anlatılmaz yaşanır 🙂 Yemek sırasındaki sohbetimiz hem keyifli hem de benim açımdan öğreticiydi. Özellikle beni izlemek istediğini söylemesi heyecanımı artırmıştı.

Salonda en önde Erdal Demirkıran, ardında yüzlerce öğrenci seminerimi verdim. İnteraktif olduğu için benim performansım dinleyicilere göre değişir. Neyseki keyifli bir kitle vardı ve espriler, interaktif çalışmalar hızlı reaksiyon aldı ve güzel bir sunum gerçekleşti. Sunum sonrası maalesef hemen çıkmam gerekiyordu; uçak biletim erkendi.

Kitaplarımı imzalayıp fotoğrafları çektirdikten sonra Erdal Demirkıran‘ın hayır duası ve tebrikleri ile yola çıktım. Umarım yakın zamanda benim de kendisinin sunumunu izleme imkanım olur.

Erzurum Atatürk Üniversitesi‘ndeki arkadaşlar kısa da olsa şehri gezdirebildi. Geçen yıl da gelmiştim ama her sene gelişiyor Anadolu’nun bu güzel ve değerli şehri.

Bir Çanakkaleli olarak böyle anlamlı bir günde, Cumhuriyet için anlamlı bir başka önemli şehirde gençleri aydınlatmak, onlara ilham vermek yolunda bir çabada olmaktan memnun bir şekilde İstanbul’a döndüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir