Gün 19: Üniversitede Grup Kurmak (Üner Tercüme)

Amerika’da işe başlayacak ve bu gece uçan bir dostumu uğurladım bugün. Kendisiyle yıllar önce bir grubumuz vardı ve bateri çalmaktaydı. Bas gitaristimiz ve vokalist olarak ben de o gün bugündür dostuz. İş güç derken zaman içinde çalışmalar son buldu; dostluk baki kaldı. Üniversite yılları güzeldir; aklınız başınızdadır, ama az ama çok aileden para almaya devam etmektesinizdir ve en önemlisi bolca vaktiniz vardır. Bu yılları böyle sanatsal veya sportif faaliyetlerle değerlendirenlere ne mutlu!

Elbette ‘rockstar’ olmadık hiçbirimiz. (henüz;)) ama belki de o yıllar öyle yaşanmalıydı. Şimdi genç arkadaşların harıl harıl “müziği ciddi düşünüyoruz”, “para için müzik yapan gelmesin” ilanlarıyla grup eleman ilanlarını gülümseyerek takip ediyorum. Böyle inançlı ve hevesli müzik veya başka birşeylerle uğraşmanın hazzı çok başka.

Yıllar geçtiğinde onlarca güzel anınız olacak ve paylaştıkça eski günleri yad edip keyiflenebileceksiniz. E tabi daha ölmedik; yeni güzel anılar yaratmak için bizi tutan ne? İyi yaşamak lazım.

* * *

Bekir’i uğurladıktan sonra Ortaköy’e geçtim. Bülent Ortaçgil ve huzurlu müziği vardı serin boğaz esintisinde… Konser sonrası da Cheese Cake’de limonlu nargile püfürdettim keyifle, şerefinize…

Dünya Basketbol Ligi tanıtımı için de dev bir basket topu koymuş Beko sahile. Dev bir davul da Cevahir’in önünde duruyor Pepsi’den. Bu ara devler moda.

* * *

Bayram tatili için Paris’e gideceğim (Ey reklamverenler, uluslararası olacak reklamlarınız :)). Ayrıca 1 Eylül’de de Amerika vizesi görüşmem var.

Her ne kadar dil biliyor olsam da böylesi teknik/özel çeviri gerektiren işlerde uzman bir tercüme bürosuyla çalışmakta fayda var. Hele ki noter yeminli belge gerekiyorsa zaten eliniz mahkum. Bugünkü sponsorum da Üner Tercüme’ydi. Kendileri bu tarz klasik tercümeler dışında çok özel bir de projeye imza atıyor:

Euoot.com. Henüz aktif olmayan sitede 2000 civarı yerli ve yabancı çevirmen 20 dilde çapraz çeviri yapacak. Sitenin Eylül ayında aktif olması planlanıyor.

Üner Tercüme Hakkında:
Bir Uner Medya Yapım Organizasyon Ltd Şti kuruluşu olan Üner Tercüme kurumsal ve bireysel çözüm ortaklarına en üstün kalitede profesyonel çeviri hizmeti vermektir. Profesyonel hizmet anlayışı ve deneyimli ekibiyle Üner Tercüme Türkiye’nin seçkin tercüme şirketleri arasındaki yerini almıştır.
http://www.unertercume.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir