Gün 27: Marmaris, Bir İngiliz Kasabası (Verimor)

Sabah 7:40 uçağıyla Dalaman’a uçtuk. Kiralanmış araba dışında herhangi bir planımız yoktu ve Datça’ya doğru yola çıktık. Oralardan güneye doğru inerek dört günümüzü değerlendirmek istiyorduk.

Sımsıcak güneş ve dört bir yanı saran ağaçların mis gibi kokuları eşliğinde yol alırken yolun engebeleri de yormaktaydı. Marmaris’e gelince şehir merkezine bir bakmak istedik; Bayıldık!

Ramazan sebebiyle etrafta çok insan yoktu. Her yer yabancı, ağırlıklı olarak İngiliz doluydu. Etrafta gezerken farkettim ki bir İngiliz kasabasına benzemiş Marmaris (Daha önce dil eğitimi ve tatil sebepleriyle İngiltere’nin birçok şehrinde bulundum). Her yerde publar, İngiliz tarzı restaurantlar. Hatta menüler bile çoğu yerde sadece İngilizce’ydi ve İngiliz yemekleri de servis ediliyordu.

Hani İngiliz yemekleri demişken, zaten öyle geniş bir kültür yok, bilirsiniz. Dünyanın en kısa kitabını sorarlar bir bilgine. “İngiliz Mutfağı” yanıtını alırlar. Öylesine kısırdır, derler. Ama meşhur fish&chips’lerini, ya da bacon’lı, fasülyeli English breakfast’larını falan menülerde görebiliyorsunuz. Ayrıca restaurantlara bayrak asma kültürü (bol bol Türk ve elbette İngiliz) ve zaten yaygın olan İngilizce mekan adları burada hat safhada.

Fiyatlar ise İstanbul’a göre oldukça makul. Çorba, meze, et/tavuktan oluşan menüler 15/20 lira. İçeceklerde bir alana bir bedava (İngiltere’de çok yaygındır). E parası değerli turistler, emeklilere (pound’un ortalama 2,5 TL olduğunu düşünürsek hele) neredeyse bedavaya geliyor burada lüks yaşamak.

Şuna değinmeden edemeyeceğim: Garsonların İngilizcesi ve İngiliz aksanı CV’sine nice “fluently English” yazanı cebinden çıkarır.

Verimor Hakkında:
Verimor Telekom, Telekomünikasyon Kurumu STH (Sabit Telefon Hizmeti) işletmeciliği lisansı ile hizmet vermektedir. Bir çok ulusal ve uluslararası anlaşmalar imzalayarak ve yatırımlar yaparak gerekli alt yapımızı oluşturmuş bulunmaktayız.

Empati kavramını benimseyen firmamız; IT sektöründe edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle kendisini müşterilerinin yerine koyarak, müşterilerini doğru anlamayı ilke edinmiş, ihtiyaçları doğrultusunda gerçekçi çözümler üretmiştir.Bu doğrultuda bilgi birikimini ve teknolojik altyapısını sürekli geliştiren, teknolojik gelişmeleri uluslararası boyutta yakından takip eden, yenilikleri müşterilerine en güncel ve en iyi şekilde sunan firmamız; kalite, hizmet anlayışı ve sektörde marka olma bilinci ile fark yaratmayı, müşterilerinin beklenti ve istekleri doğrultusunda hizmet alanını ve kalitesini sürekli geliştirmeyi ve sektöründe büyümeyi ilke edinmiştir.
http://www.verimor.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir