Gün 29: Denizler Altında Yirmide Bir Fersah (Park Kitap)

Efendim bilen bilir, bröveli dalgıçlığım vardır. Denize ilgim kum ve güneşten ibaret olmayıp yelkenle flört etmişliğim, teknelerle izdivacım (Yat Kaptanlığı Ehliyeti) mevcuttur. E Çanakkaleli adamdan daha azı da beklenmez herhalde 🙂

Marmaris’te de güzel turistik turlar varken bir de buranın sualtı güzelliklerini de göreyim dedim ve böyle bir tura katıldım. CMAS 3 Yıldız dalış eğitmeni Ender Bey’le de tanışma imkanımız oldu. Benim eğitim aldığım Boğaziçi Sualtı Merkezi’nin kurucusu Murat Bey’in ta üniversite yıllarından nasıl turlar düzenlediğini anlattı. Kendisinin sağlık sorunları sebebiyle dalması yasakmış;  ama arada kaçamaklar yapıyormuş. Zaten her gün bu turlara katılmasından da içindeki deniz sevgisinin hiç bitmediğini anlamak mümkün.

Sualtı bambaşka bir dünya. Küçükken kıyılarda dolaşırken o minik taşları, balıkları, yengeçleri gözlerimizi açabildiğimiz kadar incelerken bile nasıl şaşırdığımızı hatırlayın. Sualtı canlılarının bizim dünyamızdan bambaşka, rengarenk bir dünyası ve keşfedilmeyi bekleyen sonsuz güzellikleri var.

Sanatın her dalından bu dünyaya mucizevi bir şekilde bakılmış. Atlantis efsaneleriyle bizler de bu yaşamın bir parçası olmaya çalışmışız. Jules Verne’in “Denizler Altında 20000 Fersah” ise bir edebiyat klasiği olmuş.

Bugünkü sponsorumuz Park Kitap da seçkin eserler basan bir yayınevi. Yakın zamanda birçok öykü, roman ve araştırma kitabı bulunan Erkan Karagöz‘ün yeni kitabını basacaklar. Aynı zamanda Erhan Topkaya’nın da bir şiir kitabı yolda.

Genç edebiyatçılara değer veren ve genellikle bu yönde yayınlar yapan Park Kitap aynı zamanda atölyeler de düzenleyerek yeni yazarların gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Hatta bugün Mekanist’te bu eğitimler ile ilgili bir fırsat kuponu yer alıyor. Bu fırsat kuponu ile indirimli olarak bu atölyelere katılabilirsiniz: Mekanist Fırsat

Sevgili sponsorum Park Kitap kusura bakmasın, dalarken ayrıca kıyafete izin verilmiyor 🙂 Dalış sonrasında dinlenirken ve sahilin tozunu atarken elbette tişört üzerimdeydi. Logosundaki ağaç vurgusunun projemizle örtüşmesi marka sevgimi artırdı 🙂

Park Kitap Hakkında:
Yıllara dayanan yayıncılık birikimi, profesyonel desteğiuzman anlayışı ve ticari fırsatlarıyla yazar adaylarının metinlerini değerlendiren, onların basımı, dağıtımını, tanıtımını sağlayan bir yapıdır.  Ve bu alanda bir öncüdür.

Park Kitap, içinde yazınsal nitelik bulunan metinlerle ve tıp, siyaset, ekonomi, edebiyat gibi alanlardaki, mesleki birikimini sorumluluk duyarlığıyla toplumla paylaşmak niyetini taşıyanların başvurduğu ve destek aldığı bir dosttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir