Gün 34: YTÜ Kişisel Gelişim ve Girişimcilik Kulübü

Üniversite kulüplerinin mezuniyet sonrasına faydaları hakkında görüşlerimi çeşitli yazı ve röportajlarda söylemiştim. YTÜ KGGK‘nin sponsorluğuyla bir kez daha hatırlatmış olayım:

“Üniversitede sosyalleşmenin yolu, öğrenci kulüplerinden geçiyor. Çoğu zaman kariyer basamaklarının ilk adımı olan bu kulüpler, derslerle boğuşan öğrencilere hayata katılmaları için faaliyet alanı sunduğu gibi kalıcı dostlukların temellerinin de atılmasını sağlıyor.Spor, kültür, sanat, mühendislik, seramik, edebiyat, münazara, kariyer, robot, havacılık, uzay, tiyatro, müzik… Aklınıza gelebilecek her alanda öğrenci kulübü faaliyet gösteriyor. Bunların arasında seminer, söyleşi ve paneller düzenleyip kendi yağıyla kavrulan küçük oluşumlar da var, uluslararası organizasyonlara imza atıp kıtaları birleştirenler de. Mesela, 60 ülkeden 1350 öğrenciyi Antalya’da bir araya getiren Koç Üniversitesi Münazara Kulübü’nün hatırı sayılır bir yeri bulunuyor. Ama kulüpleri en faal okul, Yıldız Teknik Üniversitesi…”

Yukarıdaki röportaj Üniaktivite için Türkiye Gazetesi‘nde yayınlanmıştı. Orijinali burada.

YTÜ KGGK Kulüp Başkan Yardımcısı Berkan Bağcı kulübün nimetlerinden faydalanmanın yanısıra One Dergi‘de de aktif görev alıyor. “Erdem Nerede?” projesinde ise reklam koordinasyonu görevini çok iyi yerine getiriyor. Açıkçası Berkan olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. Bir kez de buradan teşekkür edeyim. Ayrıca ilk kez bir sivil toplum kuruluşu da reklam/destek  vermiş oldu.

Bugünkü fotoğraflar bir öğrenci evinde çekildi. Aslında bugün “öğrenci evi maceraları”na değinmek istiyordum; ama sponsor adını başlıkta geçirmek zor olacağı için başka güne erteledim 🙂

YTÜ Kişisel Gelişim ve Girişimcilik Kulübü Hakkında:
Biz YTÜ çatısı altında 8 fakülte ve 21 ayrı bölümden yola çıkarak aynı misyon da birleşip aynı vizyona ilerleyen; biz kavramını herhangi bir fakülteye bağlı kalmadan, tamamıyla ortak birlikteliğimiz olan Yıldız’lı olma bilinciyle ilerleyen; bu süreçte yönetim ve denetim kurulu gibi kavramlara takılmayıp felsefemiz gereği “tek bir elden yönetilmeme” düşüncesini benimsemiş ve bunu aktiflik hayatı boyunca devam ettirecek olan; üreten, emek verenlere yönelik girişimcilik, yöneticilik ve liderlik yolunda tam destek sağlayan; bunun için ihtiyaçlar doğrultusunda düzenleyeceğimiz etkinlikleri bazen ilgili bölümlere veya fakülteye, enstitüye bazen de genele hitap edecek şekilde organize ederek misyonumuzu yerine getirirken YTÜ öğrencilerine en faydalı kulüp olmayı hedefleyen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileriyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir