Gün 35: Doğaçlama Tiyatroda Yeni Dev: Azot

Yoğun ve güzel bir cumartesiydi. Sabah M3 Works Taksim Stüdyosu’ndaki fotoğraf dersine gittim. Akşam Young Ceo Club iftarı vardı ve gece Akla Ziyan Oyuncular Topluluğu’nun doğaçlama tiyatro gösterisini izledim.

Sabahki dersler sırasında sanırım öğrencilerden birine/birkaçına biraz kızmışım. O anı yakalayan bir başka öğrencinin fotoğrafı yukarıda görülüyor 🙂

Mecidiyeköy Caprice’teki Young Ceo Club iftarı ise epey kalabalıktı. Tüm yönetim kurulu üyeleri dışında konuklarımız da bulunuyordu. Akşam gideceğimiz Akla Ziyan Oyuncular Tiyatro Topluluğu’ndan Özer Bey de aramızdaydı.

İftar sonrası Oldcity Comedy Club‘a gittik Taksim’de Artstyle’dan Şerif Soğukbulak ve Mobilgüç’ten Ömer Ekinci ile. Bu arada Ömer iftara Mobilgüç Akademi’nin ilk organizasyonundan gelmişti ve epey keyifliydi. Ufuk Tarhan, Tufan Darbaz, Erol Çetinkaya ve Murat Kafkas‘ın konuşmacı olarak katıldığı organizasyon ilerleyen günlerde de tekrarlanacakmış.

Daha önce Mahşer-i Cümbüş, Kurusıkı, Yersiz Oyuncular gibi başarılı doğaçlama tiyatro gruplarını izlemiştim. Akla Ziyan Oyuncular Topluluğu da en az onlar kadar komikti. Benzer oyunları, kendi tarzlarında yorumluyorlar. Dilerseniz neyi nasıl yaptıklarını onların ağzından izleyebilirsiniz:

Oyunun ilk yarısı sonunda Özer Bey sahneye beni çağırdı ve “Erdem Nerede?” projesini anlatmamı istedi. İzleyicilerin alkışlarıyla desteklemesi, sanırım iyi yolda olduğumuzu gösteriyor 🙂 Ama asıl bomba Ömer’in efekt oyunuyla sahneye çıkmasıyla oldu: Ömer’in yaptığı efektlere uyum sağlamaya çalışan oyuncular hepimizi kahkahaya boğdu.

Oyun arasında dolaştırılan bilgi formunun tepkisi hemen ertesi gün e-mail ile geldi: Oyuna geldiğimiz için teşekkür ediliyor ve sonraki oyun tarihleri veriliyordu. Bravo! Çoğu zaman iletişim firmaları bile bu kadar hızlı olamıyor.

Bu arada ben de oyun tarihlerini vereyim: Bayramın ikinci ve üçüncü günü İstanbul’da olanlar, doyasıya gülmek için İstiklal Caddesi’ndeki Oldcity Comedy Club’a akşam saatlerinde mutlaka uğrasınlar.

Akla Ziyan Oyuncular Topluluğu:
2007 yılı sonbaharında bir grup tiyatro sever genc,uzun ve yorucu bir yolun baslangıcı sayılacak ilk adımı sonbaharın hüznünü mutluluga cevirebilmek için birbirleriyle sözleserek Akla Ziyan Oyuncular Toplulugunu kurdular.
Tüm maddi ve manevi zorluklara AZOT olarak gögüs gererek,gerektiginde kendilerinden dünyevi beklentilerden vazgecerek dogaclama tiyatroyu bir yasam bicimi olarak benimsediler..Gelecek nesillere dogaclamayı sevdirme amacıyla bir çok projeye adım atan AZOT bir çok sosyal kurum etkinlikleri,lise ve üniversitelerde gösteri düzenlemistir.Bunun yanı sıra bir cok sirket organizasyonunda bulunan grup anı degerlendirme,görebilme ve yaratıcı olma konularında workshoplar ve özel gösteriler düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir