Gün 38: Paris’te İlk Gün (Ortakantin)

Erken yola çıkmamıza karşın uçağın bir buçuk saatlik rötarı (THY) ve 3,5 saatlik uçuş, üstüne trafik yüzünden 1 saate yakın süren otel transferi sayesinde oldukça uzun bir yolculuk olmuş oldu. Neyseki ikramlar iyi ve sürekliydi de, rahat geçti.

Bir arkadaşımın “Paris’te araba kullanılmaz. Metro harika ve sürekli yürümek isteyeceğin kadar güzel bir şehir” tavsiyesiyle araç kiralamamı iptal etmiştim. İyi ki de öyle yapmışım. Merkezdeki trafik cidden İstanbul’dan bile fazlaydı zaman zaman. Tam da bu sebeple motorsiklet ve bisikletin yaygınlığının sebebini anlıyorsunuz.

Bu arada kiralanabilen bisikletler, kendilerine ayrılmış özel alanlarda kilitli duruyor. Sanırım bir üyelik sistemiyle aldığınız kartlarla bu bisikletleri kiralayabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli tur şirketlerinin bisiklet ve segway’lerle şehir turları var.

İlk gün Sein Nehri’nde bir tekne turu, bolca yürüyüş ve şehrin kabasını almayla geçti. Paris’ten yarından itibaren çok daha fazla bahsedeceğim; zira ben de daha fazla görmüş olacağım. Ama şimdiden şunu söyleyeyim: En favori birkaç şehrim içerisine girdi.

Ortakantin, üniversite yıllarınızı harika geçirmenizi sağlayacak bir portal. Her üniversiteden arkadaş bulabilir, iletişiminizi sürdürebilir, yeni ne var öğrenebilirsiniz. Bilişim dünyasında Youth Republic’in yatırımıyla dikkati çeken Ortakantin’in adı Boğaziçi Üniversitesi’ndeki meşhur kantinden geliyor. Kurucuları da bu okuldan olduğu için olsa gerek, birçok Boğaziçili de bu siteye üye.

Ortakantin Hakkında:
Dünyanın dört bir yanında bulunan üniversite öğrencileri, mezunları ve hatta öğretim üyeleri arasındaki iletişimi arttırma amacını taşıyoruz!
Kantinde sohbete katılın, arkadaşlarınızla ve diğer üniversitelilerle fikir alışverişinde bulunun…
http://www.ortakantin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir