Gün 41: Maşallah Moulin Rouge’a (Tayfun Kapcıoğlu Photography)

Moulin Rouge bölgesi (Pigalle semti) Paris’in tabiri caizse en seksi bölgesi. Amsterdam’daki Redlight District misali adlandırılıyor ve cadde boyunca bu tarz mağazalar, gecekulüpleri yeralıyor. Moulin Rouge ise Kırmızı Değirmen anlamına geliyor.

1889 yapımı bu gece kulubü için çıktığım bir turda en eski ve uzun süredir devam eden aynı adı taşıyan müzikaline eşlik ettiğini söylediler. Vaktim olmadığından ve bilet ücretleri hayli yüksek olduğundan (100 Euro civarı) gitmedim. Ama sonraki olası Paris ziyaretlerimde gitmek istiyorum. 2001 yapımı bir de filmi çevrilmişti.

Paris tamamen düz olmasına rağmen bu bölgeden (Pigalle), Montmare bölgesine çıkarken bir tepeye sahip. Sanırım Paris’teki en turistik yer. Buraya da yarın değineceğim.

Tayfun, başarılı bir moda fotoğrafçısı ve yakın bir arkadaşım. Profesyonel hayatında üst düzey yönetici olduğu için bu işi ticari yapmıyor (şimdilik! bence düşünmeli :)), işten arta kalan zamanında özgürce çalışma imkanına sahip ve bu yüzden çok başarılı, özgün fotoğraflar üretiyor.

Projeye başından beri en büyük destek verenlerden. Bu yüzden ta en başından “41 Kere Maşallah!” diyebilmek için bu günü seçti. Ben de bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.

Tayfun Kapçıoğlu Photography Hakkında:
Life is too short to take it serious, hence I believe that humour should be everywhere; in the food we eat, wine we drink and shots we take.
Born in another century (still living in this one though) in a city where the two continents meet; Europe & Asia. In love with motorbikes, underwater, cinema and photography.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir