Gün 43: Sacre Coeur’da Harika Paris Manzarası (ArtStyle)

Paris’in belki de en turistik bölgesi olan Montmare bölgesinde bulunan Sacre Coeur bir kilise. Bembeyaz görünümü, merdivenleri ve harika Paris manzarasıyla turistlerin çok tercih ettiği bir bölge.

Tarihi kilise hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

Yukarı kadar epey çok merdiven var ve bunları çıkmakta zorlananlar için bir füniküler sistem kurulmuş. Merdivenler arasında dört adet düzlük alan var. Bu alanlarda gösteriler yapılıyor. Tabi bunlar yasal gösteriler değil ve bahşiş bekleyen kişilerce yapılıyor. İzlemesi oldukça keyifli. Kendi çantanızda birşeyler getirebilir veya sürekli etrafta dolaşan seyyar satıcılardan alabilirsiniz.

İlk alanda dans gösterisi ve topla sektirme gösterileri yapılıyor. Top sektiren arkadaş olayı o kadar abartıyor ki, direğe tırmanırken bile sektirmeye devam ediyor. Arkasındaki harika Paris manzarasıyla gayet ihtişamlı duruyor ve bahşişleri topluyor.

İlk alanın hemen üstünde kukla gösterisi yapılıyor. Tüm diğerleri gibi seyyar bir sandıkta getirilmiş malzemelerle oyun sergileniyor.

Orta platform, tam da basamaklara insanların oturduğu bölümün önünde yeralıyor. Burada üç günde birçok şarkıcı gördüm elinde gitarıyla çalıp söyleyen. Hepsi de başarılılardı. Hatta bir şarkıcıyı bir gece de barda görmüştüm. Nice yetenekliyim diyeni cebinden çıkaracak güçteydi 🙂

En üstteki platformda da yine dans ediyorlardı. Ama bu sefer dansla komediyi birleştirmişlerdi.

Bu arada Paris’in her yerinde olduğu gibi burada da bolca kafe var. Sacre Coeur’u tam karşıma alarak güzel bir masaya oturdum ve set menü söyledim. Ana yemek olarak neden Cheeseburger’i seçtiğime siparişi verdikten sonra anlam veremedim. Yerel birşey deneseydim ya! Neyseki tadı oldukça güzeldi.

Bugünkü sponsorum Artstyle yetkilileri, Eiffel’e markalarıyla çıkmamı istiyorlardı. Ama daha ikinci günden bunu gerçekleştirdiğim için bunu yapamadım. Umarım darılmazlar. Bu arada ilk defa bir marka ikinci kere reklam veriyor. Destek için teşekkürler Artstyle!

Artstyle Hakkında:
Artstyle, 2005’den günümüze “kalite ve estetiğin buluştuğu yer” felsefesiyle hareket ederek %100 müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla çağın bize sunduğu yenilikçi ve kaliteli malzemeleri kullanarak fonksiyonel iş ve yaşam alanları oluşturmaktadır.
Artstyle sahip olduğu profesyonel kadrove kendine ait üretim alanları ile her türlü çözümü sizler için üretir ve uygular.
http://www.artstyle.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir