Gün 50: Fikir Sizler Beşiktaş Şubesi Toplantısı

Fikir Sizler Beşiktaş Şubesi’nde yapılan yeni dönemin ilk toplantısına katıldım. Oldukça sıcak karşıladılar. Hem ben projeyi tanıttım, hem de onlar Fikir Sizler’i tanıttılar. Üstüne bir de video çektik.

Düşüntaşın Derneği ile ortak kullandıkları ofis Barbaros Bulvarı’nda. Bu gayet merkezi ofiste umuyorum birlikte çok başarılı projelere imza atacaklar.

Fikir Toplama Kampları dedikleri kamplar yapıp projeler üretiyorlar. Kendi deyişleriyle “Fikir Hırsızı değil Fikir Arsızı” olarak çalışıyorlar. Gelen fikirleri havada bırakmayıp projeye dönüşmesini sağlıyorlar ve destekliyorlar. Ayrıntılı bilgileri websitelerinden bulabilirsiniz. Kampı bir de kendi ağızlarından aktarayım:

“FikirSizler’in ana projesi olan Fikir Toplama Kampları, herhangi bir konu sınırlaması getirilmeden, üniversite öğrencilerinin fikirlerini ürettiği, geliştirdiği ve hayata geçirebileceği projeleri amaçlayan 5 gün süren bir kamptır.
Amacı üniversite öğrencilerinin proje bazlı fikirler üretmesine olanak sağlamak ve FikirSizler’in desteği ile bu projeleri hayata geçirmektir.
Hedefimiz, Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli bölgelerinde 2010’da 2 FTK, 2011’de 3 FTK, 2012’de 4 FTK ve 2013’te 5 FTK düzenleyerek gençliği hareketlendirmek ve onlara proje penceresini açmaktır.
www.fikirtoplamakampi.com”

Bir de Fikir Sizler TV adıyla viral video hazırlamışlar. Beni de dahil ettiler. Çok güzel olmuş. Buyrun izleyin:

Fikir Sizler Hakkında:
FikirSizler; fikir peşinde koşan, üreten, bir ülkenin geleceği emanet edilebilecek dinamik bir gençliğin hayalini kuran ve bu yönde projeler geliştiren bir oluşumdur. Farklı üniversitelerin öğrencilerinden oluşur ve hiçbir kuruma bağlı olmayıp, tamamen bağımsızdır. Başarılı, marka değerinde projelerin, üretici fikirlerin, dostlukların “anahtarı” olmak, açılması güç kapıları çalışarak elbirliğiyle açmak en büyük hayalimizdir.
FikirSizler hiç bir, kuruma, kuruluşa, derneğe, vakfa, siyasi organizasyona, üniversiteye bağlı değildir. Bünyemizde ve etkinliklerimizde, siyasi fikirler ve konular tartışma dışıdır.
http://www.fikirsizler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir