Gün 54: Ritmbox Perküsyon Gösterisi (etohum)

Bugünden itibaren 4 gün boyunca sürecek olan Paintistanbul 2010 zirvesinde, Düfa standında perküsyon çalıyoruz. Açılışını Okay Temiz’in yaptığı fuarda kendisinden de tebrik almak onur vericiydi.

“Uzun süredir çalmamıştım, bu iyi gelecek” diye düşünüyordum. Tabi her saat başı performans biraz yorucu oluyor. Sopa değil ki el bu yahu 🙂

Fuarda sürekli Sertab Erener’in “Rengarenk” parçası çalmaktaydı. Her yer rengarenkti zaten. Düfa standında bizim dışımızda bir de Color Bar vardı. Bu barda çeşit çeşit meyve sularını karıştırarak istediğiniz renkte faydalı içecekler isteyebiliyordunuz. Günboyu sayesinde tazelendik.

Ritmbox olarak neler yaparız, nasıl çalarız vs için www.ritmbox.com adresine bakabilirsiniz.

Bugünkü sponsorum Etohum’du. Sevgili Burak Hoca zaten projeye başından beri destek veriyor. Hatta iki gün önce yine beraberdik. Bugün de grup sitelerinin konuk olduğu bir Etohum zirvesi vardı Maçkolik’te. Bizim konserler geç bittiği için yetişemedim; ama katılan arkadaşlar gayet keyifli olduğunu söylüyor. Umarım bir sonrakini kaçırmam.

Etohum’un girişimcilerle yatırımcıları buluşturma misyonu da var. Her sene yapılan başvurular neticesinde “kuluçka”ya alınan fikirler ve girişimciler olgunlaştırıyor, yetiştiriliyor ve kendi şirketlerini melek yatırımcılarla birlikte kurmaları sağlanıyor. Tişörtümde de böyle bir mesaj vardı: “Sen meleksen ben de cinim. Sen dile ben gerçekleştiriyim.”

Bu arada ben de Üniaktivite için ortağım Güray’la birlikte Etohum TV’ye konuk olmuştum. Onu da buradan izleyebilirsiniz:

Etohum Hakkında:
Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.
Başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 15 girişimci ekip “internet girişimciliği kampı” na katılacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girişimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır. Girişimcilere ofis yeri ve yazılım desteği, internet erişimi, danışmanlık ve birçok diğer hizmeti seçilen girişimcilere sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir