Konuşmacının Aracı Motorsiklet Mi?

19 Mart 2012’de İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Birleşmiş Genç Girişimciler Kulübü‘nün davetlisi olarak Girişimcilik Zirvesi ’12 konuşmacılarındandım. İşlerim sebebiyle İGİAD Genel Sekreteri ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Eğitim Komisyonu Başkanı Fatih Uysan‘ın sunumuna yetişemedim. Değerli dostum Uğur Yasin Asal‘ın strateji üzerine başarılı sunumunu ise zaten defalarca izlemiştim.

Aracı okulun içine park edebileceğimi söylemişlerdi, ben de aracımla okulun önüne geldim. Görevli içeri giremeyeceğimi söyleyince konuşmacı olduğumu, aracımı içeri alabileceğim bilgisi verildiğini ilettim. Görevli bir yerleri aradı ve “Konuşmacının aracı motorsiklet mi?” diye teyit etti. Motorsikletli birini beklemiyor oldukları aşikardı 🙂

Başkan Oğuzhan Efe ve diğer yönetim kurulu üyeleri sağolsunlar, çok iyi ağırladılar. Değerli hocaları ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü yakınen ilgilenip makamlarında bizi ağırlayıp bilgiler verdiler Yasin ve bana.

Aslında bu okula ikinci gelişimdi. İlki aynı üniversitede Öğretim Üyesi ve “Yetenek Yönetimi” uzmanı arkadaşım Dr. Dinçer Atlı‘nın Girişimcilik derslerinin ikisine konuk eğitmen olarak davet etmesiyleydi. Bu seferki Girişimcilik Zirvesi’nde de beni yalnız bırakmadı. Ayrıca siyaset konusundaki çalışmalarıyla tanınan dostum Zekai Kıran da bu okulda çalışmaya başlamış. Seminerde görmek büyük sürpriz ve keyif oldu.

Genelde İstanbul’daki üniversitelerde olan rehavet Birleşmiş Genç Girişimciler Topluluğu’nda yoktu. Gayet profesyonel ve ilgiliydiler. Seminerden sonra etkinlik fotoğraflarını yolladılar. Çektikleri videoyu yayınlamak üzere izin aldılar. Basın bültenleri sayesinde hem kendilerinin, hem de okullarının tanıtımına katkı sağladılar.

İstanbul seminerleri, organizasyon çokluğundan yeterince talep görmüyor. Oysa Anadolu’da yüzlerce öğrenci salonları tıka basa dolduruyor. Seminer sonrası mutlaka yerel ve ulusal basına basın bültenleri ve fotoğrafları iletiyorlar. Keşke değerini bilseler de İstanbul da böyle olsa. Böylece hem kendilerine değer katarlar, hem de konuşmacılarını bir kez daha onurlandırırlar.

Kulübü tekrar kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir