Kuruçeşme Balık

Kuruçeşme Migros’un hemen yanındaki Kuruçeşme Balık’a ulaşım gayet kolay. Cuma Cumartesi gibi sahil trafiğinin yoğun olduğu günlerde Ulus’tan aşağı kestirmeyle gelinebilir.
Mekan şık, balıklar taze/leziz, servis çok iyi ve fiyatlar bu kombinasyona göre gayet uygun. Müzik oldukça alçak sesli. O yüzden rahat rahat yemek yenilip sohbet edilebilir. Fiks menüdeki sınırsız içki üstüne başka mekanlarda da eğlenceye devam etmek, olası program önerisi 🙂
Balıkların yanında bir kalamar ızgara geldi ki… Enfes.

Bir de yeni birşey öğrendim: Limonlu soda & rakı yaptığınızda daha az çarpıyormuş (en azından siz öyle sanıyorsunuz 🙂
Çıkıştaki promil aletinden de araba kullanabilitenizi görebilirsiniz. Biz 400’ü gördük, “hop” dedik 🙂

Mekan : Kuruçeşme Balık
Tel: (0212) 263 44 72
Adres: Kuruçeşme Caddesi 9, Kuruçeşme
Semt: Kuruçeşme
Web: www.kurucesmebalik.com

TimeOut İstanbul Tanıtımı:
Kuruçeşme parkının tam karşısındaki Mustaabi’nin adı Kuruçeşme Balık olarak değişti.
Her gün 09.00-00.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

Menüsünde ve dekorasyonunda köklü olmasa da yenilikler yapmışlar. Girişi tipik Bodrum mekânlarına benziyor, şık bir balık restoranı. Menüdekiler tipik balık mezeleri, taze mevsim balıkları ve içki. Levengir, kalamar ızgara, balık köftesi, balık pastırması, jumbo karides, levrek marina… Levengir nedir diyenlere hemen anlatalım. Levreğin filetosu çıkarılıyor, üstüne somon seriliyor, karides, domates, karabiber konulup rulo yapılıyor ve folyoya sarılıyor. Haşlandıktan sonra donduruluyor ve halkalar halinde servis ediliyor. Kuruçeşme Balık’ta masaya oturduktan hemen sonra daha siz siparişinizi vermeden harika mısır ekmekleri ve zeytin geliyor masaya. Sonrasında artık tercih sizin. Mekânın tek kötü özelliği yol üstünde olması, biraz park sorunu yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir