Ofise Yatırım İşe Yatırımdır

Ofis içi iç dekorasyon yatırımının aslında ne kadar değerli bir yatırım olduğunu yeni yeni fark ediyorum.

Ofisimiz artık bize yetmiyordu ve yeni bir ofis arayışına girmek zorunda olduğumuzu hissetmiştik. Oysaki bina kendimize ait bir binaydı, yıllardır buradaydık ve hem tedarikçilerimiz, hem müşterilerimiz bizi bu prestijli semtte biliyor, tanıyor ve ziyaret ediyordu. Kendi binamız olması sebebiyle oldukça rahattık ve bu rahattan uzaklaşma düşüncesi rahatsız ediyordu.

 

Bugüne kadar basit çözümlerle idare ettiğimiz ofisimizden ayrılmak hem bir zorunluluk hem de zorluk halini almıştı. Ardından Artstyle ile tanıştık. Ofisimizi ziyaret ettiler, bizi dinlediler. Ölçüler alınırken fikir alışverişinde bulunduk ve bizim için önemli olan pratik ve estetik kaygıları belirledik.

 

Açıkçası çok sevdiğim şöminemden vazgeçmek istemiyordum ama en az 4 metrekare kazanacağımı ve zaten kullanmadığım bu yapının gereksiz olduğu gibi birçok bilgiyle ikna oldum. Ayrıca ikişer tonluk, hiç kullanmadığımız su depolarını da kaldırıp depo haline getirmeyi önerdiler. Lavabomuz daha işlevsel hale gelmeliydi ve beş yıldızlı otel konforunda olmalıydı. Dar mutfağımız gerektiğinde özel kapaklarla kapanıp görünmemeliydi. Şehir manzaralı terasımız kış bahçesi düzeniyle ek bir mini toplantı salonu haline gelecekti. Bu ve bunlar gibi onlarca tavsiyeyle yola koyulduk, Artstyle’a güvendik.

Öncelikle 3 boyutlu planlarla çıktılar karşımıza. Daha planlar bile iş çevremdeki arkadaşlarıma hava atmama yeterli olmuştu. Çizimler üzerinden farklı isteklerimi bildirdim ve çizimleri son haline getirdiler. İşler proje terminine göre tam zamanında tamamlandı ve ofisimiz 2012 model bir hal aldı.

Eski ofisimizden yer darlığı ile çıkmak isterken, şimdiki ofisimizde dört adet depomuz bulunuyor. Lavabomuzun üstündeki geniş alanı bile gemici merdiveniyle ulaşarak değerlendirebiliyoruz. Üç kişi zor çalışıyor dediğimiz bir odada, dört kişi ferah bir şekilde iş yapabiliyor artık. Özel tasarım masamın toplantı masasıyla birleşimiyle toplantılara başkanlık edebiliyorum. Tavana kadar uzanan özel kütüphaneme şirket belgeleri dışında kitap arşivimi de rahatça sığdırdım.

Yeni ofisimizi gören tedarikçimiz olsun, müşterimiz olsun, basından arkadaşlar, öğrenci arkadaşlar olsun herkes beğenisini iletiyor. Ofise yatırım işe yatırımdır. Artstyle ile tanıştıktan sonra bunu öğrendim. Teşekkürler arkadaşlar.

Not: Yazı Mart 2012’de Artstyle Mimarlık blog’u için yazılmıştır. Arşiv olması açısından buraya ekledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir