Tasarımcı Beş Parasız Dünyayı Geziyor

Pazar günü Genç Girişimciler Derneği‘nin düzenlediği keyifli bir brunch’a davetliydim (Kahvaltı diyesim vardı ama saat 12:00’de olunca geç kahvaltı tabiri bile yetersiz kaldı. Türkçe sevdalısı arkadaşlar mazur görsün veya alternatif sunsun lütfen:). Tatlı niyetine de Nurettin Özdoğan ve Emre Urfalı davetliydi, tadından yenmedi.

Kurucu başkanları Uygar Yabar‘dan yönetim kurulu üyelerine, destekçilerine enerji dolu bir dernek. Üyelerinin çoğu öğrenci ve girişimci olma yolunda çalışıyorlar. Bazı iş kurmuş arkadaşlar da var. Neden üniversite kulüplerinde devam etmediklerini sorduğumda ise onların geçici, derneğin kalıcı olduğunu söylediler. Umarım öyle olur.

Dernekle ilgili bilgilere web sitelerinden ulaşabilir veya Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kahvaltı olması sebebiyle dağınık oturduk ve çeşitli üyelerle farklı konularda sohbetler ettik. Bu yüzden her konu herkesle paylaşılamadı. Örneğin arkadaşım Çağrı Çankaya‘nın projesi Designer On The Road‘ı herkesin öğrenmesini isterdim.

Beş parasız çıktığı bu yolda yaşadıklarını designerontheroad.com sitesinde anlatan tasarımcı yolculuğunu sürdürüyor. Amacı para harcamadan, gittiği yerlerdeki ajanslarda yaptığı tasarımlarla kazandıkları parayla bir dünya turu gerçekleştirmek. Hakikaten epey keyifli yerler gezmiş dolaşmış. En son Hindistan’ın Goa şehrindeydi.

Yukarıda proje tanıtım videosunu, aşağıda da bugüne kadar yaptıklarını özetlediği videosunu izleyebilirsiniz.

Kendisini https://www.facebook.com/designerontheroad adresinden veya http://www.designerontheroad.com/blog/ web sitesinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir