Zaman, durup izlemek yerine katılıp eğlenme zamanı!

IMAGE_060

Toplantılarla, anlaşmalar ve trafikle doldurulmuş İstanbullu işadamının, her şeye rağmen, hatta mesai saatinde bile, kentte eğlenme fırsatı vardır.

İnsan Kaynakları Departmanları, çalışanlarını bu stresli iş yaşamında onları rahatlatmak ve şirket içi dayanışmayı artırmak için yeni motivasyon yöntemleri araştırmaktadır.

Tam da bu aşamada M3 Works şirketlere takım halinde perküsyon çalışmalarını tavsiye ediyor. Geçtiğimiz beş yıl içerisinde 200’den fazla şirket için 500’den fazla etkinlik düzenleyen M3 Works, yeni randevular için çalışıyor.

Şirketin Genel Koordinatörü Erdem Genç’in dediği gibi, “Zaman, durup izlemek yerine katılıp eğlenme zamanı!”

Uzmanların dediğine göre, ritm çalışanların sağ ve sol beyinlerin birlikte çalışmasını sağlarken, takım çalışmasına katılmalarını isteklerini artırır, konsantrasyonu geliştirir ve bir sinerji oluşturarak motive eder.

Uluslar arası şirketler tüm dünyada ritmin bu güçlü yanının farkındalar ve bu gücü, hem yerel hem de global organizasyonlarda çokça kullanırlar. Bu yöntem, İstanbul’da yeniyken Birleşik Devletler ve Avrupa’da uzun yıllar önce de kullanılmaktaydı.

M3 Works, İnsan Kaynakları ile birlikte hareket ederek, çalışanların rahatlamaları, kişisel gelişimleri ve eskilerin sıkıcılığını yansıtarak yeni değerleri öğrenme konusunda kurgular ve sunumlar hazırlar. Bazı kurumlar ise, şirket içi sinerjiyi artırmak için mesai sonrası etkinlikler de düzenlemektedir.

Etkinlikler genellikle, çalışanın kendine uygun, çalmak istediği ritm enstrümanını seçer. Herkes kısa çalışmalardan sonra kesinlikle en uygun ritmi yakalar ve çalabildikleri ritm onlar için büyük bir coşkudur artık.

Programın sonunda herkes kullandığı enstrümanın sahibi olur.

Eğer çok çalışılıyorsa, en azından eğlenebilmeli de, değil mi?

Tarih: 08/09/2010

Röportaj: Hürriyet Daily News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir